T-mobile nowe Horyzonty – festiwal filmowy

T-Mobile Nowe Horyzonty to jeden z najstarszych festiwali filmowych w Polsce. O tegorocznej edycji mówi się już od dłuższego czasu. Organizatorzy po raz kolejny postawili na najlepsze nowinki w światowej sztuce filmowej, a także na pozytywną energię do czynienia dobra.

Festiwal trwać będzie od 6 do 16 sierpnia. Program oferuje pokazy premierowe i specjalne. Będzie można obejrzeć filmy z całego świata, w tym produkcje z USA, Francji, Włoch czy Japonii. Poza zwykłymi seansami będzie również miejsce na networking – spotkania twórcze i warsztaty edukacyjne oraz dyskusje na temat kina artystycznego.

Wszystkie projekcje odbędą się w kinach Nowe Horyzonty w ramach imprezy, ale uczestnicy będą mogli również dołączyć do oglądania online. Dla osób preferujących tradycyjną formę kinowego spotkania organizatorzy przygotowali specjalny „Ticket&Roam” – kombinacja biletu zapewniającego bezpłatny transport do miejsca projekcji.

T-Mobile Nowe Horyzonty – Festiwal Filmowy to wyjątkowe wydarzenie dla fanów kina i sztuki filmowej. Coroczny festiwal odbywa się w Wrocławiu i trwa 11 dni. To idealna okazja do podziwiania najnowszych produkcji, a także poznania twórców oraz bezpośredniego udziału w dyskusjach i warsztatach.

Od lat organizacja festiwalu powierzona jest profesjonalnej ekipie fundacji Znaki Czasu, wspieranej przez markę T-Mobile. Stanowi to bardzo cenne partnesrstwo – o czym świadczy fakt, że marka modeluje swoje działania prospołecznie i oprócz promowania rozwoju sztuki, poświęca swoją misyję na rzecz młodych ludzi z całej Polski. Na przykład na tegorozesnym Festiwalu nowe Horyzonty, T-Mobile udostępnił bezpłatne wejściówki, a także stworzył specjał beQwork, gdzie młodzi filmowcy mogli spotkać się z profesjonalistami z branży i poszerzyć swoją wiedze.

Każdy kto uczestniczy w planie „T-Mobile Nowe Horyzonty” może liczyć na atrakcyjne programy filmowe, prelekcje, koncerty i warsztaty. W tym roku między 24 lipca a 3 sierpnia wszystkie lokale kulturalne we Wrocławiu zostały zamienione w kino.- Jak każdego roku odbędzie się Alexa Awards – nagroda dla najlepszych polskich debiutantów scenariuszy i kobiet tworzących filmy.

T-mobile Nowe Horyzonty to Festiwal Filmowy, który odbywa się co roku w Wrocławiu. Tradycyjnie wydarzenie promuje różnorodność kulturową i szeroką gamę środków wyrazu, szukając inspiracji w kinematografii.

Mimo pandemii jest to jeden z tych festiwali, który zdecydował się przesunąć swoją edycję na 2021 r. To nie tylko okazja do obejrzenia najnowszych filmów artystycznych, ale także do oglądania dyskusji panelowych, spotkań i warsztatów prowadzonych przez ekspertów z branży filmowej.

Na czele tegorocznego festiwalu stoi wielokrotnie nagradzana reżyserka Agnieszka Smoczyńska. Jej nagrodzona statuetką Złotego Lwa w 2017 roku filmografia, czyni z Nowych Horyzontów unikalną platformę do mówienia o obecnym stanie kina oraz podejmowania ważnych tematów społecznych.

Wiadomo już, że na 18 seansach T-Mobile Nowe Horyzonty będzie składało się pięćdziesiąt filmów z całego świata. Wszystkie seanse będzie można obejrzeć online lub na sklepowych ekranach we Wrocławiu w siedmiu dniach od 29 lipca do 4 sierpnia 2021 roku.

Ostateczna lista seansów poznamy dopiero 30 czerwca 2021 roku, ale jest to ciekawa okazja do poznania oryginalnych historii na dużym ekranie bez potrzeby ruszenia się z domu. Wiemy, że warto czekać!T-Mobile Nowe Horyzonty, czyli jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, powraca z nową edycją! W dniach 8-18.08 br. miłośnicy kina będą mogli uczestniczyć w imprezie online – po raz pierwszy organizując ją wyłącznie w ten sposób. Nie inaczej jest w tematyce przeglądu filmowego. Program „Nowe Horyzonty” obejmuje filmy z całego świata, grafiki i animacje, a także polski repertuar. Punktem kulminacyjnym tego sezonu będzie transmisja specjalnego spotkania z Agnieszką Holland, twórczynią takich dzieł jak Corpus Christi, Pokot czy W ciemności.

Organizatorzy oczywiście pomyśleli o publiczności, która dotychczas nie miała okazji uczestniczyć w podobnym wydarzeniu. Osoby zainteresowane obejrzeniem wybranych projekcji i dyskusji mogą to zrobić bezpłatnie poprzez stronę festiwalową. Wiadomości dla osób ceniących sobie praktyczne rozwiązania: funkcja Autoplay pozwoli automatycznie przełączać między kolejnymi projekcjami bez konieczności przechodzenia do następnego filmu ręcznie.

Related Post